V posledních několika letech oblíbenost satelitního vysílání roste, a to hned z několika důvodů. V první řadě přináší vysoké rozlišení, stejně tak má v nabídce nepřeberné množství televizních programů. Pokud tedy plánujete přechod na satelitní vysílání, je nezbytné nejen najít vhodného poskytovatele, ale také vybrat satelitní přijímač a parabolu.
S příchodem generace digitálního televizního vysílání DVB-T2 jsou vám DVB-T antény k ničemu, a tak opět musíte investovat do dalšího vybavení. Co takhle rovnou přejít na satelit, u něhož se nemusíte bát neustálých obměn a změn, jak je tomu u pozemního vysílání.
Výhody a nevýhody satelitu
Dostanete přístup ke stovkám televizních a rozhlasových stanic. Obraz je ve vysoké kvalitě, a tak zážitek ze sledování filmů bude podobný jako v kině, zejména jestli máte televizor s velkou úhlopříčkou.
I když se přestěhujete, nemusíte opět oslovovat poskytovatele, protože si stačí vzít parabolu s sebou, nainstalovat si ji na nové místo, a pak opět vysílání naladit. Satelitní antény mají i nějaké nedostatky. Pokud si totiž koupíte menší parabolu, signál není stoprocentní. Problém tedy může nastat při nepřízni počasí. V horských oblastech se proto doporučují modely disponující vlastním ohříváním.
Programy, které satelit nabízí
Čekají na vás nejen české televizní stanice, jak jste byli doposud zvyklí, ale v nabídce jsou i zahraniční programy, a to například německé, rakouské či bulharské. Záleží tedy na tom, co vlastně sledujete. Podle toho vám poskytovatel nabídne balíček programů.
Zakoupit můžete i různé anténní zesilovače, které jsou však nad DVB-T antény. Nechybí ani další příslušenství a doplňky, které vám zkvalitní vysílání a zpříjemní tak zážitek ze sledování televize. Tak neváhejte a rozhodněte se pro ten správný standard.